Soukromé pasti - Něžný vetřelec

Napsal Noc/Den (») ve čtvrtek 5. 5. 2011 v kategorii Filmy, přečteno: 2597×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinesp-nezny-vetrelec.jpg

Sledoval někdo z vás Soukromé pasti? Něžný vetřelec je o tom, že mladá velice perspektivní žena najednou otěhotní. Co si vybere?

V poslední době mají ženy čím dál větší postavení. Kde jsou ty doby, kdy ženy mohly nanejvýš doma prát a vařit. Teď už tomu je naopak, ženy zastávají vysoké pozice a jdou čím dál výš. Bude někdy nejbohatší žena na světě? Možná, že jednou v budoucnosti. Jenže když ženy budou vydělávat peníze, kdo bude vychovávat děti? Když má muž děti, tak hodí všechny povinnosti na ženu, tak jak se to očekává, jenže, co když otěhotní žena? Kdyby hodila povinnosti, stejně jako muži, na muže, tak by ji všichni odsoudili. Tak co potom dělat? Mít děti a vzdát se kariéry, pokusit se skloubit kariéru a děti dohromady nebo děti nemít, a nebo je mít až si vyděláte hodně peněz? Dřív se nic takového neřešilo, ale v poslední době toto rozhodnutí musí dělat čím dál tím víc žen.

Smysl života

Hodně lidí mi možná odpoví, že děti. Že smysl života je vychovat děti a nic jiného. Ale řekněme si narovinu neuvažovaly, že by jste děti neměly a raději by jste si užívaly vlastního života než, aby jste obětovaly svůj život pro někoho jiného? Přesně takový problém řeší i Karolína v seriálu Soukromé pasti – Něžný vetřelec. Má dobrou práci, ale čeká ji jinačí práce. Práce snů, kterou vždycky chtěla. Její vysněná práce. Její soukromý život je v podobě Mariana, který je její nadřízený, ale který má rodinu. Vše by mohlo být idylické. Měla by práci snů a mohla by se vracet ke svému příteli, jenže vše se změní v okamžiku, když zjistí, že je těhotná. Práce totiž vyžaduje, aby byla bez závazků. Když řekne Marianovi, že je těhotná, tak je z toho nadšený. Hned začne plánovat jejich budoucnost včetně toho, že vše řekne manželce. Karolína přesto, že ví, že je těhotná, tak zkouší konkurz na práci. Svou vysněnou práci dostává. Karolínů čeká těžké rozhodnutí, jestli si vybere práci nebo dítě.

Prozrazení děje

Karolína si vybírá práci. Jde na potrat. Karolína se rozhodla pro práci, která je pro ni naplněním. Hodně lidí by ji odsoudilo, ale zamyslete se: „Opravdu jsme všichni stvořeni, proto být rodiči?“. Co je lepší, aby bylo hodně dětí (a tím hodně populace), kteří by byli nešťastní z toho, že je jejich rodiče nesnáší nebo, aby byly děti, které ví, že je rodiče mají rádi?

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a deset