Nejtěžší hlavolam na světě je ISIS

Napsal Noc/Den (») ve čtvrtek 15. 11. 2012 v kategorii Hlavolamy, přečteno: 6431×
isis.jpg

Zdá se Vám těžká Rubikova kostka? Tak to si pořiďte nejtěžší hlavolam na světě. Že to nebude jen tak jednoduché dokazuje, že ho za čtyři roky vyluštilo jen 115 lidí.

Když jste si přečetly název Isis asi Vám to nejdřív připomnělo Egypt. A nemýlili jste se. Isis je bohyně ušlechtilosti, krásy a střežila manželovu věrnost až za hrob. Ale od oku 2007 je Isis název jednoho z nejtěžších hlavolamů a světě.

168x2

Isis je v průměru 7 cm vysoká kulička. Nejvíc Vás může zaujmout hieroglyfické znaky a vodorovné pruhy modré a zlaté. Je těžká asi jedno kilo, protože je plná chodbiček, západek, válečků, kuliček… Cílem je umístit všechny znaky tak, aby se koule otevřela. Cena je poněkud vysoká, protože stojí 4 000 Kč, ale představte si to, že za vyluštění dostanete 1000 dolarů (přibližně 17 000 Kč) nebo nějakou věcnou cenu. Je mi jasné co Vás teď napadlo: Google ví všechno, jenže to by nemusel být každý kousek originální, takže ani strýček google to neví.

Pokud si chcete, ještě víc zapálit mozkové závity, tak si kupte platinové vydání s názvem Výzva. Pokud vyluštíte tenhle hlavolam, tak dostanete 10 000 liber (v přepočtu 270 000 Kč).

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a šest