Starbucks

Napsal Noc/Den (») v pátek 3. 6. 2011 v kategorii Jídlo, přečteno: 4593×
starbucks.jpg

Byly jste někdy v kavárně Starbucks? Jestli jste v ní nikdy nebyly, tak to určitě napravte. Někdo sice může tvrdit, že je to zbytečně předražené, ale ta chuť za to určitě stojí.

 Starbucks-klokan

Začátky úžasné kávy

Pokud by jste si chtěli zajet do StarBucks v roce 1970 museli by jste jet do Seattlu, kde byla otevřena první kavárna Starbucks. Jméno pochází z knihy Moby Dick od Hermana Melvilla. O 12 let později se ke Starbucks připojuje Howard Schulz, který při své návštěvě Itálie a uvidí oblíbenost barů v Milánu, které mají neuvěřitelnou atmosféru. Rozhodne se, že to musí přenést i do Seattlu, kde se také objevuje café latte a café mocha, které rozpoutají doslova kávové šílenství.

Starbucks-kafe

V roce 1900 Starbucks expanduje do zbytku Spojených států a potom i do celého světa. Jenže kafé není jediná věc, která je na Starbucks jedinečná je to i to, že nabízí svým zaměstnancům akcie a tím se stává veřejná obchodní společnost.

V České republice se Starbucks poprvé objevuje 22. 1. 2008 na Malostranském náměstí. V současné době je Starbucksů v ČR 12 a všechny jsou v Praze, ale uvažuje se, že se otevřou prodejny i v Brně a ve Zlíně.

V dnešní době má Starbucks více než 16 000 kaváren v 44 zemích. Také už není ve Starbucks jenom kafé, ale i čaje a jídlo (muffiny, koláče, dorty, wrapy, bagely…)

 Starbucks-kavarna

Zajímavosti:

 -o Starbucks je dokonce i kniha. Napsal ji Michael Gates Gill a jmenuje se Jak mi Starbucks zachránil život

- Starbucks zaplatili Jennifer Garner a Benu Affleckovi 2,5 milionu eura za to, že budou každý den kupovat horké nápoje s jejich logem. Fanoušci totiž sledují, co hvězdy dělají a snaží se je napodobit.

 Starbucks-hvezdy

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a osm