Derren Brown

Napsal Noc/Den (») v pondělí 27. 6. 2011 v kategorii Osobnosti, přečteno: 3579×
derren-brown-hl-obrazek.jpg

Už jste o něm někdy slyšely? Je to fascinující člověk, který přitáhne vaši pozornost. Co vlastně dělá? Je to iluzionista a manipulátor.

Narodil se v roce 1971 ve Velké Británii. Už od mládí se zajímal o karetní triky, iluzionismus a manipulaci mysli. Jako dítě uměl velmi dobře lhát a byl velmi charismatický. Vystudoval práva a německý jazyk na Bristolské univerzitě, ale všem bylo jasné, že z něj právník nebude.

 

Právník se z něj sice nestal, ale jeho koníček mu byl osudem, a proto v roce 1994 má vlastní show Derren Brown: Mind Control. Byl to nový nápad, který lidi zaujal. Na ulici vás může klidně zastavit a obrat vás o všechny peníze, které máte u sebe. Tento nápad mu vnukl hypnotizér Martin S. Taylor, který ho k tomuto povolání inspiroval. O dva roky později začíná předvádět pódiovou hypnózu na Univerzitě v Bristolu.

Derren-brown-serial

„Ovládání“ lidí není jeho jediný koníček. Jeho dalším koníčkem je malování karikatur slavných osobností a dokonce měl několik výstav. Své soukromní si chrání, ale ví se o něm třeba, že má rád papoušky a rád se dívá na anglickou verzi reality show Big Brother, protože se mu líbí šmírovat ostatní celebrity.

Derren-brown-karikatura

Vydal knížku, která je u nás známá jako Derren Brown: Magie a manipulace mysli, kterou vám vřele doporučuju. Proslýchá se, že Brown pokračuje na jejím pokračování.

Derren-brown-knizka

A jak vlastně vysvětluje své umění?  ,,Moje technika spočívá v zachycování signálů, podvědomých vodítek, kterými člověk prozrazuje své myšlenky.'' Mluví pravdu? To se podle mě nikdo nedozví, ale stovky lidí o tom bude uvažovat. Možná ho teď chcete srovnávat třeba s Davidem Capperfieldem, ale to by byla chyba! Capperfield je kouzelník zato Brown je manipulátor. Doporučuju se podívat na nějaký díl jeho show, která vás určitě bude fascinovat.

A jeho životní moto? Kdo nic nezkusí, je blbec.

 Derren-brown

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a deset