My z Kačerova

Napsal Noc/Den (») v pátek 27. 5. 2011 v kategorii Příběhy, přečteno: 11791×

 Kačerov jak hurikán k nám už míří. Auta, laser aeroplán městem víří. Příběhy píše z téhleté říše Kačer hůů.

 

O seriálu

Hlavní postavy jsou: strýček Skrblík, synovci Dulík, Bubík a Kulík a strýček Donald. Kdo by je neznal?

Skrblík – Už když byl mladý, tak toužil po bohatství. Začíná jako čistič bot a chud kopáč v dole a sám se pokouší najít zlato na Klondiku. Díky vytrvalosti najde velkou žílu zlata a zbohatne. Přestěhuje se do Kačerova a pouští se do podnikání. Nechá si tu postavit velký dům, o který mu pečuje sluha Johan a paní Čvachtová. Jeho oblíbeným koníčkem je plavání nebo skákání šipek do zlata. Je sice nejbohatším kačerem světa, ale často musí bojovat s Hamounem, který se také snaží být nejbohatší.

My-z-kacerova-nastvany-skrblik

Historie

Autorem je Carl Barks. Má to být narážka na lakomé Skoty v roce 1947. Poprvé se objevuje Skrblík v komiku Four Color Comics v díle s názvem Vánoce na Medvědí hoře v knize Dell Comics, kterou vydalo nakladatelství Dll Publishing. Původně to měl být starý, bohatý strýček, který je slabý, ale to nebyla představa Barkse, protože by nemohl dělat všechny věci, co mu plánoval.

 

Zajímavosti:

- Seriál Letohrátky: Rebeka, Kid a Balú měl původně navazovat na seriál My z Kačerova a jeho hlavní postavou měl být Rampa McKvák.

 -V původním komiksu Carla Barkse jsou skoro všechny peníze v trezoru strýčka Skrblíka stříbrné a měděné, téměř žádné nejsou zlaté.

 -V komiksu nebyl kačer Donald u námořnictva a vždy se spolu se strýčkem Skrblíkem, Bubíkem, Dulíkem a Kubíkem účastnil jejich dobrodružství.

My-z-kacerova-deti

-V původním komiksu nemají Rafani žádné individuální osobnosti a vypadají všichni stejně. Rozlišeni jsou pouze podle svých vězeňských čísel, která všechna začínají číslem "176" a i jejich zbytek je kombinací číslic 1, 6 a 7. Je zde jen jedna výjimka, a to jejich zakladatel, Blackheart Rafan. Ten se ovšem v seriálu nikdy neobjevil a byl nahrazen novou postavou, Mámou Rafanovou.

My-z-kacerova-rafani

-Skrblík je pojmenován podle lakomého Ebenezerovi Scroogeovi, který je hlavní postavička v povídce Vánoční koleda z roku 1843 od anglického spisovatel Charlese Dickense.

-Skrblík je nejbohatší kreslená postavička podle časopisu Forbs a jeho majetek je odhadován na 570 miliard korun.

 

My-z-kacerova-1

My-z-kacerova-sikula

My-z-kacerova-johan

 

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a jedna