Sněhurka

Napsal Noc/Den (») ve čtvrtek 9. 9. 2010 v kategorii Příběhy, přečteno: 13596×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinesnehurka-hl-obrazek.jpg

Zrcadlo, zrcadlo, pověz, kdo je na světě nejkrásnější?


Základní informace

Napsali: Bratři Grimmovi

Hl. postavy: Sněhurka, Princ, Macecha, trpaslíci

Jména trpaslíků: Šmudla, Doktor, Kejchal, Brumla, Stydlík, Hopla, Klimba

(Původní jména byly:Šmudla, Prófa, Kejchal, Rejpal, Stydlín, Štístko, Dřímal)

Původ

Bratři Grimmovi sice vymysleli pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků, ale tato pohádka má historického předka. Na počátku 15. století kronikář Jean Froissart o událostech ve Francii, kde král Karel VI. propadl šílenství. Nepoznával svou ženu Isabelu Bavorskou a tvrdí, že miluje Valentinu Visconit, která byla žena Karlova bratra. U poddaných byl neuvěřitelně oblíbený, a proto králův stav svalovali na krásnou Valentinu, že je ve skutečnosti čarodějnic, která tráví malé děti jedovatými jablky a vlastní kouzelné zrcadlo.

Snehurka-ilustrace-z-inslandskeho-prekladu-pohadky

Děj

Sněhurka je krásná princezna, která má zlou macechu, která má kouzelné zrcadlo, které jí říká, jestli je nejkrásnější na světě. Zrcadlo odpovídá, že je nejkrásnější na světě, až do jednoho dne, kdy odpoví, že nejkrásnější na světě je Sněhurka. Macecha se rozhodne, že se zbaví Sněhurky. Přikáže myslivcovi, aby ji zabil a donesl jí její srdce.

Snehurka-macecha

Myslivec dovede Sněhurku do lesa, ale zabít ji nedokáže a místo toho dá Maceše srdce srnky. Sněhurka jde do lesa, kde najde chaloupku se sedmi postelemi. Po nějaké době dojde 7 trpaslíků, kteří Sněhurku přijmou mezi sebe. Sněhurka se o ně stará a žije s nimi.

Macecha se znovu ptá, kdo je nejkrásnější a zrcadlo jí znovu odpoví, že Sněhurka. Macecha se rozčílí a postará se o to sama. Připraví otrávené jablko a jde za Sněhurkou. Důvěřivá Sněhurka si do jablka kousne a usne.

Snehurka-s-jablkem

Když přijdou trpaslíci, tak ji dají do skleněné rakve. Po nějakém čase za ní přijede krásný princ, který ji políbí a společně odjedou do jeho království.

Snehurka-konecna-fotka

Disneyho film

Práce na filmu mě trvat 18 měsíců, ale nakonec trvala 3 roky. Není to jediné číslo, které se zvětšilo. Výdaje se taky hodně zvýšily z 250 000 na 1,5 milionů dolarů. Pracovalo na něm neuvěřitelných 570 kreslířů, kteří nakreslili miliony obrázků.

Snehurka-zacatecni-obrazek

Sleduj online

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
alena z IP 178.255.168.*** | 24.5.2013 08:53
Moc opakuješ že, kdy atp. Chtělo by to větší slovní zásobu. Ale jinak docela dobrý.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a sedm