Všichni ví, co to je. Jenže víte, jaké jsou jeho rekordy? Jak vznikl?
Začátek Bungee Jumpingu začínají v legendě.
Jednou jedna žena utíkala před svým zlým manželem, který jí chtěl něco provést. Rozhodla se ho obelstít a vyšplhala na velký strom. Tam si přivázala liánu ke kotníku, a když uviděla manžela, tak skočila. Hloupý manžel skočil taky a zabil se, ona přežila. Když to uviděli ostatní muži, tak se rozhodli vyzkoušet svoji odvahu a začali skákat taky. Později lidé skákali, kvůli tomu, že si mysleli, že budou mít dobrou úrodu. Každý rok očistili svahy od všech větší a kamenů a vytvořili vysokou věž.
První zaznamenání této tradice přinesla expedice National Geogprahic v roce 1950. O dvacet let později Kal Müller, jako první cizinec vyzkoušel skok a popsal to takhle: „Lano bylo vypočteno s neobyčejnou přesností," vyprávěl Müller. „Má hlava se při dopadu téměř dotkla země a skončil jsem jako ve veliké houpačce. Kupodivu mi to nevadilo. Vzrušení úplně přehlušilo jakékoliv fyzické nepohodlí."
V roce 1987 vzbudí neuvěřitelný obdiv u Novozélanďana A.J. Hacketta. Je tak nadšený, že jako první (a zároveň poslední) nelegálně skočí z Eifellovy věže. Možná díky tomuhle skoku se, ještě ten rok začínají otvírat organizace zabývající se Bungee Jumpingem.
Bungee Jumping má dalo by se říct, že dva druhy: americký a novozélandský. Americký způsob využívá dvojité zabezpečené a delší pád. Novozélandský způsob je extrémnější.
V dnešní době je bungee jumping nejznámější adrenalinový sport na světě. Skáče se všude a ze všeho např. z vrtulníků, budov, mostů atd.
Protiklad Bungee Jumpingu je Bungee katapult. Jak už to napovídá místo vystřelení odshora dolů je to od spodu nahoru. Prostě jako dřívější katapulty, které dobývaly.
Rekordy:
Novozélanďan Mike Heard vytvořil nový světový rekord v Bungee Jumpingu, když dokázal za 24 hodin absolvovat celkem 103 skoků z mostu.
V současné době nejvyšší seskok nabízí na plošině v čínském Makau ve výšce 233 metrů.