Velké sítě - 1. část Facebook

Napsal Noc/Den (») v pátek 8. 7. 2011 v kategorii Zábava, přečteno: 4583×
facebook-hl-obrazek.jpg

Facebook, kdo ho nezná? Pokud aspoň trochu chodíte na internet, tak jste o tzv. fb už slyšeli.

Na fb můžete dělat skoro cokoli.

Historie

Fb založil Mark Zuckerberg 4. února 2004. Nejdřív měl fb sloužit jenom na Hardvardské univerzitě, kde byl Mark studentem, ale během dvou měsíců se fb rozrostl na další univerzity. U nás byla první Masarykova univerzita. Název Facebook se vymyslel podle toho, že prvákům na amerických univerzitách se dávají podle letáků Facebooks, které slouží k bližšímu seznámení studentů mezi sebou.

Facebook-mark-zuckerberk

Největší zlom byl 12. srpna 2006, když se na fb mohli přihlásit všichni uživatelé starší 13 let.

Od téhle chvíle začíná fb sbírat různé ocenění, kvůli návštěvnosti, oblíbenosti, počtem uživatelů atd. Hodnota společnosti v roce 2006 byla oceňována na 100 miliónů dolarů.

 Facebook-lala

Závislost na facebooku

 Možná se vám to zdá divné, ale zamyslete se. Jste přihlášení a pořád klikáte na obnovit jenom proto, aby jste měly ty nejnovější zprávy. Děláte to taky? Jestli jo, tak zkuste pár dní bez fb. Myslím, že vám to prospěje. Když jsem u odpojování vzpomněla jsem si na několik článků na internetu, kde lidé píšou, že už se odpojují z fb, protože na něm začínají být závislý a jsou na něm většinu svého času. Což mě znovu přivádí k další myšlence, která se týká statusů typu na fb máš stovky přátel, ale ve skutečnosti se setkáváš jenom s pěti například. Napadá mě jedna otázka: Proč to lidé píšou na status a nejdou se raději doopravdy s někým pokecat? Nepotvrdili by tímhle svoje slova víc?

 

Co se vlastně dělá na fb

Máte pár hodin? Jestli ano, tak vám to tu všechno vypíšu, ale protože se mi nechce, tak vám napíšu jenom pár nejoblíbenějších věcí.

Asi nejoblíbenější aplikace je tzv. zeď. Na zdi můžete dělat cokoli. Od toho, že tam napíšete svoje myšlenky až po přání k narozeninám (když jsem u narozenin, tak pokud někdo napíše, kdy má narozeniny, tak se vám to na fb ukáže, což je pro sklerotiky jako jsem já učiněná pohádka).

Když jsme byly malí hrály jsme Člověče nezlob se. Když jsme náctiletí, tak hrajeme Farmville.

Každý chceme patřit do nějaké skupiny. Fb nám to skvěle umožňuje, protože si každý může založit svoji vlastní skupinu, které může mít, jak chceme šílený. Doporučuju se na nějaké podívat.

 

Kultura

Jak je fb populární se potvrdilo i filmem The Social Network. Neznáte ho? Jestli ne, tak se na něj určitě podívejte, protože nejen, že poznáte historii celého fb, ale zároveň se podíváte i na film, který je navržený na Oscara a to už je něco!

The-social-network

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a sedm