Deník

Napsal Noc/Den (») v pátek 3. 9. 2010 v kategorii Život, přečteno: 5489×
denik_2.gif

Většina lidí si myslí, že Deník je holčičí záležitost. Teenagerky si píší o svém idolu a o tom, že si jich vůbec nevšimne. Jenže opravdu je deník jenom o tomhle? A k čemu vlastně je?

Když někomu řeknete: Píšu si deník, asi se na vás bude dívat hodně divně. Hádám, že jeho reakce bude následující: Ty si píšeš deníček? Pro některé lidi je to nepochopitelné. Jenže deník vám pomůže uspořádat si myšlenky a svým způsobem se i vyzpovídat. Asi si řeknete: K čemu jsou kámoši? Řekněme si to narovinu. Opravdu řeknete svým přátelům úplně všechno? Máte opravdu tak dobrého přítele, kterému řeknete úplně všechno? Abych se přiznala já ne!

Nemusíte přece začínat větou: Můj milý deníčku. To vás přece nikdo nenutí. Můžete začínat, jak chcete, o čem chcete a jak často chcete.

Podle různých průzkumů dokonce deník pomáhá rozvíjet osobnost. Nezapomeňte také na přísloví "Chybami se člověk učí." Třeba si na některou událost pamatujete, ale vzpomínky se mohou měnit podle toho, jak chceme, aby vypadaly. Za to, když si to napíšete do deníku, tak odtud to nikdo nepřepíše (pokud se k tomu nerozhodnete vy). Navíc i emoce dělají svoje, a proto když si za čas budete číst nějakou událost, co se stalo možná vás překvapí, jak jste ji viděli tehdy a jak je tomu dnes.

Chápu taky to, že se bojíte toho, aby si vaše myšlenky někdo nepřečetl. Například nenáviděný sourozenec, který by to všem vykecal a ukázal. Tomu se dá zabránit!

Jak schovat deník

Je tu jedna zásadní otázka, jaký deník máte? Asi jste se někteří z vás teď zarazili, ale je to tak.

Psaný deník rukou

-tohle je asi nejznámější forma deníku. Můžete používat základní schovky, jako je například pod postelí. Můžete taky použít schovky, jako je v oblečení, za knížkami atd.

Elektronický deník

-pro někoho to může být překvapení, ale i takhle se už píší deníky. Můžete si psát deníky v normálním office world a nebo můžete použít program, který jsem našla na internetu.

http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/osobni_planovani/diare_a_kalendare/efficient-diary/?g[hledano]=efficient%20diary&g[oz]=1.76

Tenhle druh deníku má jednu neuvěřitelnou výhodu. Můžete si na něj dát heslo. Takže pokud někomu nedáte heslo (nebo si nedáte neuvěřitelně primitivní heslo), tak se do něj nikdo nedostane. Podle mě, ale když budete psát rukou bude to mnohem osobnější a hlavně bude to svým způsobem v klidu. Ne na počítači!

Navíc deníky se objevují i ve filmech:

Darren Shann / Upírův pomocník

Upiruv-pomocnik_2

-pokud tenhle film znáte, tak si asi říkáte, že jsem se sekla, ale není to tak. Myslím tím knížky Darren Shann. Knížky jsou totiž napsané formou deníku.

Sleduj online

Deník Bridget Jones

Denik-bridget-jones_2

-Bridget je celkem krásnou ukázkou toho, jak si člověk může zaznamenávat život. Myslím tím životní výhry, ale i prohry.

Deník princezny

Denik-princezny-2

-tento film podle mě o deníku ani moc není, ale má deník v názvu, tak by tu měl být.

Sleduj online

Upíří deníky

Vampire-diaries

-Elena a Stefan si píší o tom, co zažívají a jaké mají pocity z toho, co se kolem nich děje.

Sleduj online

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
argsan z IP 88.101.201.*** | 24.11.2010 14:31
Tohle je dobrý článek!
Podle mě není špatné si psát deník. Člověk se opravdu vyzpovídá - může napsat všechno co si myslí. A navíc prohlížení si starých zápisů je často vtipné (teda pokud čtu své zápisy, které jsem psala tak ve 12ti letech).
Viktorie z IP 85.207.11.*** | 4.11.2011 19:23
Já si například píšu deníček každej večer. A co je na tom? Babí mě to .. A toho koho to nebaví, tak ať si nestěžuje. Je to primitivní..


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a jedenáct