Squateři – skvoteři

Napsal Noc/Den (») v pátek 10. 12. 2010 v kategorii Život, přečteno: 10992×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinesquateri.jpg

Význam ve slovníku: člověk, který obývá nelegálně (tedy bez řádné nájemní smlouvy nebo svolení majitele) jistou budovu (dům)

Squateři jsou vlastně lidé (většinou mladí lidé), kteří se zabydlí v nějaké budově, která se už dávno nepoužívá, a žijí tam bez toho, aby platili nájem apod. Squateři často tímto způsobem bojují proti cenám bydlení, kvůli kterým mladí lidé nemají možnost osamostatnit se od svých rodičů.

Squteří plus a mínus

To, že squateři zaberou budovu nemusí být vždycky špatné. Dovoluju si dokonce tvrdit, že to je podle toho, jaký ten squater je. Pokud je to člověk, který opravdu nemá, kde bydlet a najde si nějaký neobydlený objekt, tak je velká pravděpodobnost, že tu budovu dokonce začne opravovat, a nebo nějak, aspoň trochu starat, aby se mu nerozpadla střecha nad hlavou. Navíc pokud je to opravdu opuštěný dům a squater se chová slušně, tak to podle mě ani majiteli nemusí nějak výrazně vadit (pokud to zjistí) a může tam klidně squatera nechat. Jenže všechno má svá proti! Může se do objektu zabydlet zhulený squater se svými kamarády, kteří budovu kompletně dorazí a po nich nezbude kámen na kameni.

Squater-hl

Squateři a veřejnost

Veřejnost přistupuje ke squatterům s celkem velkou nenávistí (já se jim nedivím, taky by mě štvalo, kdyby někdo neplatil nájem a já ano), která ještě vyústila v podobě incidentu, který se stal v Praze, kdy policie musela zasahovat, aby squatery dostaly z domu. Celou tuto událost vyústil politik Kocáb, který jim dal bydlení za 1 Kč. Média ještě tuto nenávist podpořila a udělala ze squaterů hrozbu společnosti, která by se měla rychle zastavit.

 

Zajímavost: Víte o tom, že v Holandsku, pokud se nikdo 5let nestará o svůj objekt např. dům a někdo se tam nastěhuje a stará se o něj, má na něj právo?

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Anetka z IP 2a00:1028:83ca:*** | 12.3.2015 09:50
Asi bych nemohla být squater. Mám prostě jinou povahu, já se raději blýsknu ve společnosti www.mujznamy.cz/ Herec je ideální doprovod kamkoliv.
ZDENĚK z IP 193.165.118.*** | 15.2.2017 15:28
Panelaku dost HAVÍŘOV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tomáš z IP 78.102.223.*** | 26.6.2018 23:18
www.nemovitosti-vykupy.cz/ - nemovitosti výkup


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a osm